10 podstawowych założeń tego bloga

Drogi Czytelniku !

Celem tego bloga jest pomóc Ci usystematyzować to co już wiesz, oraz to czego doświadczyłeś w swoim życiu. A jeśli okażesz się pilnym uczniem, skorym do działania, to moje wskazówki pomogą Ci również zbudować dochodowy biznes.

Chcąc coś zmienić, trzeba coś zmienić.

Robiąc wciąż to samo, głupotą jest oczekiwać zmian…

Autor

Niniejszy blog ma charakter poradnika z elementami autobiografii oraz kilkoma osobistymi historiami ważnych dla mnie osób. Informacje, które będę w nim publikował oparłem na 10 podstawowych założeniach, które pomogą Ci krok po kroku przejść z miejsca, w którym jesteś obecnie do miejsca, w którym chciałbyś się znaleźć… W blogu oprócz tekstu pojąwią się się również nagrania video.

10 podstawowych założeń tego bloga

  1. Aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, należy dokonać pewnych czynności wstępnych. Jedną z najważniejszych jest przygotowanie sobie, i to w odpowiedni sposób, przyjaznych warunków do pracy. Kiedy ciągle czegoś szukasz, albo coś Cię nieustannie rozprasza, lub używasz niewłaściwych narzędzi, to nie licz na to, że będziesz efektywny w tym co robisz. Stracisz mnóstwo czasu i energii. Staniesz się nerwowy i zniechęcisz się do działania po krótkim czasie.
  1. Nastawienie i świadomość długotrwałego procesu wdrożeniowego, to równie ważna czynność wstępna. Często rezygnujemy z rozpoczętego przedsięwzięcia tylko dlatego, że natrafiliśmy na nieprzewidzianą trudność. Jeśli założysz z góry, że to co Ci proponuję w tym blogu, nieraz będzie wymagało od Ciebie ciężkiej pracy i rezygnacji z przyjemności, oraz że będzie to długotrwały proces, to kiedy pojawią się takie sytuacje, uznasz je za typowe i konsekwentnie będziesz podążał w stronę wielkiej nagrody. A kiedy się nie pojawią, będziesz mile zaskoczony jakie to było proste…;-)

     

  1. Czytając tego bloga kierujesz się zapewne potrzebą uzupełnienia lub poszerzenia swojej wiedzy w temacie, w którym ja się specjalizuję. A czy zastanawiałeś się w czym Ty jesteś specjalistą? To co już wiesz w tej chwili, stanowi niezwykle wartościowe aktywa. Twoje doświadczenia są unikatowe. Nikt inny nie przeżył tego co Ty. Możesz z tego zrobić użytek, pomagając innym. Dziel się swoją wiedzą, ucząc innych rozwiązywać problemy, z którymi Ty sobie już poradziłeś. Wiele z tych osób chętnie Ci podziękuje, płacąc za Twoje usługi.
  1. Spotkało Cię w życiu zapewne wiele przyjemnych i radosnych sytuacji. I tylko takich Ci życzę w przyszłości. Jednak to głównie dzięki tym, o których pewnie chciałbyś szybko zapomnieć, już niedługo będziesz mógł czerpać spore zyski. Przypomnij sobie ile razy musiałeś zmierzyć się z wyzwaniem na polu osobistym i zawodowym? Ile razy doznałeś bólu porażki? Ile razy coś straciłeś? Twoje zmagania z problemami i zastosowane różne sposoby ich rozwiązań, które zadziałały bądź nie, to doskonały materiał na tzw. case study. Teraz zamiast próbować o nich zapomnieć, możesz zamienić je w cenne wskazówki i podzielić się nimi z olbrzymią rzeszą ludzi, poprzez napisanie postów, artykułów czy książek, prowadzenia bloga, organizowanie kursów, warsztatów, webinarów, albo nagranie filmów umieszczanych na youtubie lub gdzie indziej w sieci.
  1. W ostatnim dziesięcioleciu obserwujemy wyraźny rozwój branży szkoleniowej oraz całej gałęzi rozwoju osobistego. To doskonała informacja, dlatego że Świat potrzebuje wybitnych fachowców. Na rynku pojawiło się mnóstwo wykwalifikowanych lub samozwańczych coachów, trenerów, terapeutów, mentorów, mówców, motywatorów. Jedni są praktykami, doskonałymi ekspertami, autorami książek i różnych publikacji, a inni przeczytali książkę, może dwie i postanowili uczyć ludzi jak żyć… Na tym blogu dowiesz się jak zostać cenionym i poszukiwanym ekspertem w swojej dziedzinie, i otrzymywać wysokie honorarium za jedno wystąpienie na scenie opiewające na kwotę kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  1. Większość ludzi na świecie, w tym oczywiście i w Polsce, mimo że posiada rozmaite i wyjątkowe umiejętności, to pobiera wynagrodzenia jedynie za poświęcony czas za pracę. Sprzedając swój czas, a nie umiejętności, nigdy nie będziesz bogaty i niezależny finansowo.
  1. Jeszcze nigdy nie żyliśmy w tak dobrych i sprzyjających czasach dla ludzi przedsiębiorczych. Teraz wystarczy niewielkich rozmiarów komputer, żeby prowadzić dochodowy biznes w dowolnej branży. Era informacyjno-informatyczna zmniejszyła Świat za pomocą Internetu. W jednej sekundzie, jednym kliknięciem myszy jesteś w stanie dotrzeć do milionów odbiorców na całym świcie.
  1. Jeszcze parę lat temu, wiele firm borykało się z problem dotarcia do potencjalnych klientów ze względu na swój lokalny obszar działania. Zwiększenie pola wpływu wymagało olbrzymich kosztów inwestycyjnych i logistycznych. Dziś dzięki występom publicznym oraz globalnej sieci Internet, wszystkie koszty związane z dotarciem do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów, zmalały do symbolicznych kwot.
  1. Zarabianie przez pomaganie innym. To model biznesu, który prowadzi moja rodzina od 1974 roku, a od 17 roku życia sam prowadzę swoje biznesy w oparciu o ten model. W wieku 40 lat, czyli prawie dwa lata temu, kiedy uznałem, że jestem już gotów podjąć się misji inspiracyjno-mentorskiej, uczę i pomagam innym zbudować ich własny biznes oparty na tych wartościach, oraz dorzucając wszystkie pozostałe zawarte w tej książce.
  1. “Jak przyniesiesz dyplom, to dopiero wtedy porozmawiamy…” Tak powtarzał mi Ojciec odpowiadając na propozycje biznesowe, z którymi przychodziłem mając 17-18 lat. Więc poszedłem na ekonomię na Uniwersytet Opolski, a po kilku latach na filozofię na Uniwersytet Wrocławski. Na nieszczęście dla mojego Taty na studiach odkryłem, że dyplom bardzo ogranicza ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych, ucząc ich jak stanąć do kolejki ludzi szukających pracy, sprzedających swój czas, a nie umiejętności. Całe swoje życie zawodowe to ja zatrudniam pracowników i nigdy nie interesowało mnie to, jaki dyplom posiada kandydat do pracy, albo certyfikat, czy tytuł naukowy. Interesowało mnie natomiast co potrafi, jakie zdobył doświadczenie i jaką ma motywację do pracy. Nasze umiejętności i doświadczenie życiowe, to nasz najlepszy dyplom, który jest cały czas uaktualniany i dostosowywany do szybkich zmian w okół nas. Kończąc studia jesteśmy idealnie wyszkoleni do realiów, które już nie istnieją, a otrzymanie dyplomu wiąże się zazwyczaj z końcem nauki. A dla mnie, to dopiero początek prawdziwej szkoły życia, w która zwie się ROZWOJEM OSOBISTYM… I tym się właśnie z Wami będę dzielił…;-)       

Ten blog jest poradnikiem, więc liczę na to, że nie ograniczysz się jedynie do czytania lub oglądania filmów, ale zaczniesz coś robić ze swoim życiem…

Najgorsze co możesz zrobić dla siebie, to poznać instrukcję obsługi własnego organizmu i nie skorzystać z niej w praktyce…!!!

W życiu żałujemy tylko tego czego nie zrobiliśmy, a mogliśmy. A Ty już wiesz, bo to poczułeś, że z moją pomocą możesz w końcu ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE i osiągnąć SUKCES !!!

 

PS.

Jeżeli podobają Ci się założenia tego blogu i czujesz, że dalsze publikacje w tych tematach mogą pomóc Ci osiągnąć zarazem wewnętrzny spokój jak i sukces zawodowy, to pomóż mi dotrzeć do jak największej liczby osób, która być może właśnie czeka na takie rozwiązania…

Subskrybuj, polecaj, udostępniaj, lajkuj i komentuj, to będzie najlepsza zapłata za moją pracę. 

Z góry dziękuję 😉