Opinie i recenzje dot. książki – “Jak przestać palić od TERAZ”

Rafał,
piszę na gorąco ...
Przeczytałam ...
jak usiadłam to mnie wciągnęło ...na maksa...
Temat dla mnie ważny, bo wokół są osoby uzależnione które kocham.
Sama nigdy nie paliłam, ale temat nałogu znam, bo mam ich kilka i nad niektórymi pracuję, a niektóre czekają.

Książka fantastyczna, mocna, piękny przekaz. Ładnie utrzymana forma narratora i tempo akcji. Mimo że to nie kryminał. Czytałam z wypiekami na policzkach, śmiałam się i nie tylko.
Piękny prawdziwy przekaz, przystępny dla prawie każdego czytelnika. Nie ma rzeczy dla wszystkich.

Gratuluję 🙂

Brawo 🙂
Jestem z Ciebie dumna i dziękuje...tez coś dostałam czytając Twoją Pierwszą Fantastyczną książkę.

buziaki

Laura

Laura M Kozowska
pisarka, blogerka, nauczyciel dobrego życia z Warszawy

Lektura zajęła mi tylko dwa wieczory. Nie sądziłem, że tak szybko ją przeczytam – zazwyczaj książki ponad 200 stronicowe czytam jedną na tydzień. Jednak tak mnie niesamowicie ta książka wciągnęła. Nie paliłem nigdy papierosów, ale książka wbrew pozorom nie jest o rzuceniu papierosów. Są w niej opisane sposoby, dzięki którym zaprogramujesz swój umysł na nowo i pozbędziesz się ograniczających cię schematów. Do tego wszystko jest prosto i bardzo przystępnie wyjaśnione. Życiowe historię, które są opisane w książce wciągają czytelnika tak bardzo, że nie potrafi się oderwać od lektury. Jeśli jesteś osób niepalącą, to zapewniam, że po lekturze staniesz się wolną osobą, stroniącą od nałogu, bo wiem doskonale, że te metody działają. Jeśli jesteś osobą niepalącą, to też musisz to przeczytać. Zrzucisz z siebie ciężar własnych ograniczających Cię schematów i staniesz się wolnym człowiekiem, który sam decyduje o swoim losie i zdrowiu. Serdecznie polecam książkę Rafała! Przeczytałem mnóstwo książek, ale do tej wrócę z pewnością jeszcze kilka razy!

Marcel Sojka - uczeń liceum | autor książki „Umysł wart miliony”
Krępno

Książkę Rafała przeczytałam bardzo szybko, dlaczego? No po prostu z babskiej ciekawości 🙂 Tytuł mnie trochę zmroził, bo jak jak każdy palacz, nie gotowy w 100% na porzucenie nałogu nie lubię jak mnie ktoś do tego przekonuje 🙂 No ale obiecałam, to wzięłam się do czytania. Jak szybko sie przekonałam, książka jest nie tylko o rzucaniu palenia, a przede wszystkim o zmianie sposobu myślenia i tzw zafiksowaniu się na zmianę. Ok, myślę rozumiem to, bo wierzę w siłę naszego umysłu znam wiele osób, które bronią się przed taką wiedzą, uważają, że to bzdury... Otóż nie moi drodzy, trzeba to przeczytać i wreszcie uwierzyć! Rafał poprzez swoje osobiste doświadczenia pokazuje jak dochodził do tej wiedzy, obnażając swoją prywatność, często aż do bólu, za co go podziwiam, bo niewiele osób wykazuje się aż taka odwagą. Książka mnie wciągnęła, przeczytałam ją bardzo szybko, przypomniałam sobie dlaczego ja uległam nałogowi oraz swoje zmagania z rzucaniem palenia. I wiecie co ma rację, każdy miał jakieś "powody" jak był młody, z punku widzenia dorosłej osoby po prostu głupie, n ale wtedy...? Rzuciłam palenie na 7 lat, z przekory 🙂 bo założyłam się z koleżanką, potem wróciłam do tego i dzięki tej książce wiem dlaczego.. Warto przeanalizować swoje życia, tak jak zrobił to Rafał i wyciągnąć wnioski, które pomogą nam zmienić swoje życie, podjąć trudne wyzwania i powiedzieć sobie, jak nie teraz to kiedy? Jak nie ja, to kto? Uwierzyć w siłę swojego ja i zawalczyć o siebie. Nie, nie rzuciłam palenia..jeszcze.. muszę książkę jeszcze raz przeczytać, w wersji papierowej, bo nie lubię wersji elektronicznych, przeczytać wyciszyć się i zastosować. Myślę, że do tego trzeba pobyć sam na sam z sobą przynajmniej przez dwa dni, pomyśleć, przeanalizować, zrozumieć siebie i potem już z górki! Polecam i życzę wam odkrywania siebie i dokonywania zmian, życie jest za krótkie, żeby tkwić w starych przyzwyczajeniach i nie próbować, nie uda się, próbuj jeszcze raz aż do skutku bo za rok możecie żałować, że nie zaczęliście teraz.

E.M.
Opole

Książka bardzo mi się podoba, jest napisana przystępnym językiem, szybko się ją czyta. Autor mówi w niej również o rzeczach trudnych i osobistych, jednakże ważnych dla zrozumienia zawartego w tekście terapeutycznego przesłania. Co ważne, nie brak w tym wszystkim pogody ducha, optymizmu i poczucia humoru. Choć nie palę, książka jest dla mnie ciekawa z psychologicznego punktu widzenia. Tak naprawdę, tę metodę programowania podświadomości można stosować w wielu rożnych przypadkach.

Emilia Markiewicz
z Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Poradnik autobiograficzny napisany przez Rafała to ucieleśnienie praktycznych wartości, jaką autor niesie swoją filozofią. Rzeczowe podejście do problemów, które towarzyszą nam na co dzień: często są to problemy zawiłe, a autor przystępnie rozwikłuje te schematy, posługując się analogiami do zachowań zwierząt. Po zapoznaniu się z tą treścią inaczej postrzega się zachowania ludzi – w szczególności właśnie palaczy. Motyw autobiograficzny zaś wieńczy się kulminacyjnym zwrotem postępowania bohatera, który autor przedstawił w taki sposób, iż w trakcie czytania czułem z Rafała prawdziwą dumę! Zasadniczo identyczny zwrot wykonałem rzucając nałogowe palenie lata już temu i słowa w tej książce zawarte pokrywają się z moim doświadczeniem zwrotu właściwie całkowicie. Idealnie, tyle wystarczyłoby dla propagacji słusznej (bo skutecznej) metody; jednakże dla tych, dla których papierosy to forma spędzania czasu – Rafał w przezorności swojej przewidział także i zajęcie dla rąk, mające zmienić nasz sposób myślenia. Podsumowując, filozoficzne wykształcenie autora znajduje kolejne miejsce, by się przydać – gdy autor odsyła Was z powrotem na początek, polecam za każdym razem poszerzać swój horyzont myślowy, z zachowaniem pryzmatyki myślenia Rafała.

Jonatan Feliks Romanowski
prawnik z Opola

Przeczytałam w ciągu jednego wieczoru i na pewno będę wracać do lektury ”Jak przestać palić od TERAZ”. To nie tylko poradnik rzucania palenia, ale opowieść o człowieku, który wygrał z nałogiem. Pisząc o sobie, o swoich doświadczeniach zbliża się do czytelnika, a sposób narracji powoduje wrażenie rozmowy z przyjacielem. Rafał nie krytykuje, nie ocenia, nie narzuca niczego na siłę. Pozostawia drogę wyboru, a kiedy czytelnik decyduje się pójść jego śladem –prowadzi krok po kroku. Cel- stać się człowiekiem sukcesu, poczuć się zwycięzcą to przecież cel każdego logicznie myślącego marzyciela, który mogąc stać się orłem już nie zechce być kurą.
Doskonały podręcznik motywacji, pracy nad sobą i przygody z ciekawym, niebanalnym Mentorem.
Dziękuję Rafale.

Joanna Napieralska
z Jarocina, a już niedługo z Poznania.

Rafale. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem @@@@@@@@, najważniejsze że czuć tu szczerość i prawdę, jednocześnie jest to twoja biografia ujęta rzeczowo w aspektach życia palacza, ale nie tylko. Zbudowałeś nawet dramaturgię@ i często kończysz opowieść w pół myśli, co jest kapitalnym zabiegiem, bo powoduje niedosyt.

Dotykasz najważniejszej w życiu człowieka tożsamości, samooceny i miejsca w świecie, sprytnie [ i planowo ] dozujesz historię, wiedzę i emocje, rzeczywiście dobrze się to czyta [ no może dwa zdania były dla mnie niezrozumiałe ] ale akcja wartka i sensowna.

Może nawet dajesz zbyt dużo, jak na jedna książkę, ale to zaleta nie wada, jeśli obudzisz choć jednego człowieka i wyrwiesz go z Matriksa, możesz być dumny 2@@.

Pozytywnie i z planem, podoba mi się, jeszcze bardziej podoba mi się zaciętość i upór w analizowaniu metody i jej wdrażaniu, to naprawdę takie proste, a jednocześnie takie trudne, uświadomić sobie, że jest nas dwóch i można się dogadać.

A Ty dajesz radę programować swój umysł, to niesamowite, abyś dotarł i oświecił jak najwięcej ludzi, a jednocześnie sam dalej rozwijał tą umiejętność i przenosił ją na możliwe wszystkie aspekty życia.

Bez Kozery powiem HIT - to będzie HiT, a krytycy tylko wzmocnią reklamę @@@

Dla mnie to wszystko jest proste i jasne, ale dla zahipnotyzowanych to nie będzie łatwe [ bo i masz rację, że niestety nic tu się nie da zrobić w takich przypadkach ], tylko uciekać aby i nas matrix nie pożarł od nowa.

Ludzie się bardzo boją każdej zmiany [ nie chcą jej tak naprawdę ], są nieufni i wybierają pseudo komfort [ czyli kokon ]. Świat niczego nie ułatwia, mówiąc delikatnie, polecam Jarka Kefira https://jarek-kefir.org/

Może to pomysł na nowa książkę - Jak się wyrwać z matni.

Sukcesów w dystrybucji i rekordu w sprzedaży - życzę milion na początek, tak się programuję @@@

Pozytywnie zakręcony Mario

Mariusz Blachowski
biznesmen z Opola

Polecam tę książkę wszystkim palącym i niepalącym oraz uzależnionym od innych rzeczy i nieuzależnionym. Dzięki niej dowiedziałem się jak mogę stać się osobą bez uzależnień „od TERAZ”, w jednej chwili, bo książka ma znacznie głębsze przesłanie niż sugeruje sam tytuł, bo metoda w niej podana dot. wszystkich uzależnień. Chcesz żyć długo – pozbądź się uzależnień! Nie czekaj na zmiany, gdy możesz je zrobić sam „już” w tej chwili! Nie czekaj na cuda, bo cuda zdarzają się, gdy wiesz po co chcesz żyć… Autor nie bez powodu postawił na to, aby uwolnić się od nałogu i cieszyć się pełniejszym życiem, w którym nic go nie ogranicza.

Michał Ziętek
Coach i Inspirator z Lublina

Kiedy poznałem Rafała nie sądziłem, ze będzie to tak niesamowita znajomość, jak i współpraca. Wielu z nas możne paść ofiarom uzależnienia, a najczęstszym i chyba najpopularniejszym z nałogów jest uzależnienie od papierosów.., a wędrówka do pokonania nałogu jest bardzo długa... Autorska książka Rafała pt. "Jak przestać palić od teraz" nie tylko prowadzi przez drogę do pokonania uzależnienia, ale i opowiada autentyczna historie człowieka, człowieka który jest doskonałym przykładem i inspiracją do tego, ze każdy niezależnie od sytuacji, od przepaści w którą wpadnie, przy odpowiedniej dawce mobilizacji, zaciętej walki możne wydostać się z tej pułapki zwanej porażka

Patryk Olszewski - Grafik | Fotograf | Mowca motywacyjny | Autor projektu pt. "Zainspiruj sie zyciem"
Golub-Dobrzyń